Dálkový ovladač MeLE F10

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Gamehouse

• Velmi kvalitní zpracování,
    • překvapivě dobře fungující air-mouse,dobře uzpůsobený pro používání Kodi (XBMC),
    • nainstaluje se "to samo",
    • příjemně se drží i mačká (takové klasické kliknutí),
    • líbivý moderní design.
    • Nepodařilo se mi nastavit ovladač tak, abych s ním mohl probudit počítač ze spánku (odpověď z podpory nepomohla),
    • programovatelná tlačítka nešlo nakonfigurovat s mojí televizí SHARP (nicméně sousedova Samsung šla snadno),
    • vpředu poněkud méně tlačítek,
    • čtyři tlačítka zdánlivě nic nedělají, nicméně našel jsem návod, jak je lze přeprogramovat (tlačítko Game Mode a tlačítko vpravo nahoře jsem nepochopil).

Jedná se ve všech případech o MeLE F10 PRO (stav ke dni 20. 3. 2017) a nikoliv novější DELUXE, jak tvrdí popis. V ovladačích je generační rozdíl, nicméně někomu může vyhovovat více PRO.

Dálkový ovladač jsem si objednal abych s ním mohl ovládat domácí HTPC (Windows 10 s Kodi/XBMC). Již jsem zkoušel Venztech VZ-RK-1 (viz https://klavesnice.heureka.cz/venztech-vz-rk-1/recenze/), který však nesplňoval moje požadavky, proto jsem si objednal tento.

Funkce air-mouse funguje nad očekávání dobře - sice se nejedná o ovládač, kterým byste se byli schopni trefit na pixel přesně, ale chvílemi máte pocit, že myš je přesně tam, kam ovladačem ukazujete. Velice dobrý nápad.

Ovladač jsem vrátil a objednal jsem si z GearBest ovladač MeLE F10 Deluxe. Ten sice nemá pravé tlačítko myši, ale má několik pro mě rozhodujících vlastností:
    - Má dvě tlačítka Vypnout - jedno pro PC a druhé pro TV (nemusí se přepínat rozloženími),
    - má tlačítko Zpět a
    - komunikuje s mojí televizí SHARP!
    Další rozdíly:
    - dokáže se naučit ovládat další zařízení (přes IrDA),
    - má tlačítko Pause/Play,
    - nemá mikrofon (jestli jsem to správně pochopil - pro mě neužitečné).

Pokud byste si někdo lámal hlavu nad tím, jak přeprogramovat/přemapovat tlačítka, použil jsem AutoHotkey skript (https://github.com/sumotoy/MeleF10Pro_for_Win_XBMC - chce to trošku počítačové zručnosti). Až budu mít chvilku času, přidám fork pro přemapování verze DELUXE.

• , zakoupeno v Symmtec.cz

Ovladač splňuje mé požadavky na obsluhu MeLe8.

Produkt nemá žádné parametry.

MeLE F10 je "létající myš", miniklávesnice a "telefon" v jednom

Oproti svému předchůdci má MeLE F10-PRO vylepšený gyroskop a zabudovaný malý reproduktor s mikrofonem, pro bezdrátové "telefonování".

Přes USB přijímač propojíte funkce myši, klávesnice a telefonu například s Android mini počítačem, stolním počítačem nebo PlayStation 3. Zařízení je dále schopno komunikovat klasickým způsobem - přes infračervené signály s televizemi nebo stereo systémy. Stačí jediný ovladač a celý obývák máte plně pod kontrolou.

Ergonomicky zabudovaný mikrofon a reproduktor vám umožní pohodlně skypovat z vašeho gauče. Extra komfort dále zajišťuje Li-Ion baterie, kterou dobíjíte přes microUSB port.

• , zakoupeno v Gamehouse

• Velmi kvalitní zpracování,
    • nainstaluje se "to samo",
    • příjemně se drží i mačká (takové klasické kliknutí),
    • líbivý moderní design.
    • vpředu poněkud méně tlačítek,

- má tlačítko Zpět a
    - komunikuje s mojí televizí SHARP!
    Další rozdíly:
    - dokáže se naučit ovládat další zařízení (přes IrDA),
    - má tlačítko Pause/Play,
    - nemá mikrofon (jestli jsem to správně pochopil - pro mě neužitečné).

• , zakoupeno v Symmtec.cz

Ovladač splňuje mé požadavky na obsluhu MeLe8.